Teisipäeviti 17.30-18.55 juhendab Avely Ahtma

Lapse ootus on iga naise jaoks väga eriline ja kordumatu sündmus elus. Selleks, et saaksid seda nautida, peaksid olema nii füüsiliselt kui ka vaimselt ettevalmistunud.

Raseduse ja lapse saamisega kaasneb suur füüsiline koormus naise kehale, mis võib kaasa tuua mitmesuguseid vaevuseid. Nende ennetamiseks on tähtis olla füüsiliselt aktiivne kogu raseduse vältel. Üheks võimaluseks on osaleda rasedatele mõeldud vinyasa joogal põhinevas tunnis. Jooga tunnis pöörame suurt rõhku harjutustele mis tugevdavad selga ja jalgu, mis saavad raseduse käigus suure lisakoormuse osaliseks. Tähelepanuta ei jää ka õlavööde, mis peab olema valmis jõudmaks kanda uut ilmakodanikku pidevalt kätel.

*Teeme lõõgastavaid ja venitavaid harjutusi kogu kehale;

*vabastame puusapiirkonda ja alaselga pingetest;

*teeme harjutusi, mis toetavad vaagnapiirkonna avardumisprotsessi;

*pöörame suurt rõhku teadlikule tasakaalustavale hingamisele, mis on äärmiselt oluline valmistumaks ette loomulikuks sünnituseks.

Tund on sobilik kõigile rasedatele, kuna võimaldab vajadusel võtta kergemaid või siis just raskemaid poose, vastavalt treenituse tasemele. Igas tunnis käsitleme erinevaid rasedusega kaasnevaid teemasid nagu sinu muutuv keha, raseda toitumine, meeleolukõikumine, hirm sünnituse ees jne. Vastame omakeskis nendele pajudele tekkinud küsimustele, mis kindlasti annab hingerahu võimaldades olla sul teadlikum, enesekindlam ja õnnelikum beebi ootaja.
Oled tundi oodatud alates 16. rasedusnädalast.

Tundi viib läbi 8 aastat joogat praktiseerinud ja Yoga Alliance poolt aktsepteeritud rasedate jooga koolituse läbinud, kahe lapse ema, jooga õpetaja Avely Ahtma.