Esmaspäeviti 17.30-18.55 juhendab Piret Laasik
Neljapäeviti 17.30-18.55 juhendab Piret Laasik

Go with the Vinyasa Flow on füüsiline joogatund, mis on Pireti lähenemine ja ‘kombo’ sellest, mis teda jooga juures hetkel kõige rohkem teenib ja paelub. Liikudes voolavalt ühest poosist teise ja tuues tasakaalustavat energiat nii kehasse kui meeltesse. Astume sammu tagasi ja laseme muusikalainetel ennast kanda, märkame kuidas omavahel seotud liikumine poosist poosi paneb meid unustama kõike ümbritsevat ning keskenduma iseendale, leidma iseennast ning avama oma keha sügavates venitustes.

Joogatund aitab maandad oma keha jättes sealjuures meeled avatuks kõigiele uuele, samuti toob tund välja meis lapselikku lustlikkust ja mängulisust. Praktiseerime poose mida-ise-ka-ei-usu-et-oskan, tuues läbi selle enesekindlust ja seda jah-ma-sain-hakkama-tunnet.

Tundi sobib nii edasjõudnule kui algajale. Iga algus võib teinekord pakkuda väljakutseid, kuid minu (Pireti) kogemus joogaõpetajana on näidanud, et imed juhtuvad juba pärast nelja joogamatil veedetud tundi. Keha muutub liikuvamaks ja jõudu tuleb juurde. Kuid kõige olulisem on siiski teekond ja usaldus kõige suhtes, mis teele satub. Pole vahet millal alustada oma teekond vaid oluline on, et alustad.

Tund sobib hästi:

*Kontoritööst tingitud pinges õlavöötmega joogatajale;
*Probleemsete randmetega joogatajale;
*“Kinnise” kehaga joogatajale;
*Joogamaastikul esimesi samme tegevale joogatajale;
*Sportlasele, muutes keha liikuvamaks ja lõdvestades pinges lihaseid;
*Toetuseks erinevatest vigastustest taastumisel.

Tundi alustame Paranayamaga (hingamisega), et tuua tähelepanu siia ja praegu, sellesse hetke. Sealt edasi soojendav liikumine läbi päikesetervituse, et panna kehas energiad liikuma ning vältida vigastusi, mis võivad tekkida “külma kehaga” sügavale poosidesse liikudes. Seejärel lihastoonust tõstvad joogapoosid ning venitused vastavalt tunni fookuses olevale piirkonnale. Ja lõpetuseks Savasana ehk lõpulõdvestus.