Õpetajad

Õpetajad

Joogastuudio City Yoga pakub Tallinna inimesele võimalust leida endale sobiv viis, kuidas tulla linnakärast iseendasse, olenemata sellest, kes ta on (mees, naine, noor, vana, painduv, paindumatu, peapealseisev või maadligi hoidev, vallaline, perega, eestlane, välismaalane, harrastaja, algaja, mediteerija või mitte, otsija, sooritaja, traditsioone või uudsust hindav).

City Yoga stuudio õpetajad
Anu Pillav

Anu Pillav

Ashtanga Monkey jooga õpetaja

Anu Pillav

Anu Pillav

Ashtanga Monkey jooga õpetaja

Miks ma teen joogat?
Alustasin joogaga kuna soovisin lisada oma igapäeva rutiini füüsiliselt väljakutsuvat tegevust, mis annaks kehale ka hea venituse. Peale lühiajalist praktiseerimist tundsin erinevust oma kehas ja meeles. Jooga on alati andnud mulle seda mida vajan, kas selleks on tugevam venitus, füüsiliste võimete proovile panek või aktiivne lõõgastus. Hiljem märkasin erinevust oma meeles, olles rõõmsam ja rahulikum. Suunates tähelepanu endasse õppisin säilitama tasakaalu igapäeva elus.

Miks ma õpetan joogat?
Arvan, et inimesed on kõik erinevad ja erilised omal moel, seega on oluline, et aktsepteeriksime ennast ja teisi just sellistena nagu me hetkel oleme, liikudes samal ajal endale seatud eesmärkide suunas. Õpetan joogat sooviga aidata inimestel saavutada endale seatud eesmärke, olenemata, kas selleks on rahulikum meel, ilusam keha, parem paidndumine või midagi hoops muud. Minu kui õpetaja jaoks on oluline, et õpilane tunneb ennast joogatunnis turvaliselt, jättes ukse taha ületarbimisele kalduva ühiskonna, hirmud, kahtlused ja kriitika. Andes sellega endale võimaluse proovida midagi uut, läbi mille saame me teada, et oleme suutelised enamaks kui algul arvasime.

Avely Ahtma

Avely Ahtma

Vinyasa & rasedate jooga õpetaja / stuudio asutaja

Avely Ahtma

Avely Ahtma

Vinyasa & rasedate jooga õpetaja / stuudio asutaja

Miks ma teen joogat?
Jooga võimaldab mul järgida lihtsat põhimõtet, mis on saatnud mind kogu elu - "Terves kehas terve vaim." Jooga annab mu kehale ilusa vormi ja tugeva tervise. Samas hoiab jooga tasakaalus minu aeg-ajalt ärevaks muutuvat meelt.

Miks ma õpetan joogat?
Esimesed ette painutuses varba puudutused, sillad, spagaadid ja peapealseisud- need on kirjeldamatud kogemused igaühe jaoks. Võimalus seista sellel erilisel hetkel õpilaste kõrval ja saada osa sellest vaimustusest, toob mind ikka ja jälle tagasi matile joogat jagama.

Kaidi Laur

Kaidi Laur

Joogaga iseendani õpetaja / stuudio asutaja

Kaidi Laur

Kaidi Laur

Joogaga iseendani õpetaja / stuudio asutaja

Miks ma teen joogat
Jooga tarkus sõna otseses mõttes v a i m u s t a b mind. Minu jaoks võtab jooga kokku kõik, mis elus on oluline. Jooga loob silla keha, meele ja hinge vahel. Nagu tikk, mis vaimse, füüsilise tervise ning elu mõtte kokku liidab. Kui sa oled endaga kooskõlas, siis sa oled kogu maailmaga kooskõlas. Nii lihtsalt on. Kes siis ei taha eluga kooskõlas olla?

Miks ma õpetan joogat
Samuti ma õpetan vaimustusest. Mitte ainult sellepärast, kuidas jooga füüsilisele kehale ja vaimsusele mõjub, vaid ka sellepärast, et mulle päriselt päriselt meeldib inimene. Inimene on nii põnev ja vägev looming. Minu kogemus on, et jooga annab õigustuse ja aja iseendaga kohtuda. Ja, kui sa lõpuks endaga kohtud, siis sa koged seda sama, mida mina ruumi ees kogen, et iga inimene on uskumatult unikaalne ja ilus ja eriline, olenemata tema päevast, tegemistest või tegemata jätmistest. Suures tänutundes imestan, kui näen, kuidas inimeste kehad tasapisi joogaga muutuvad, kuidas nende silmadesse tekib sära ning avastamisõhin, mis väljendub enda armastamises. Nende silmade, sära ja armastuse pärast ma õpetangi.

Piret Laasik

Piret Laasik

Vinyasa, Yin & rasedate jooga õpetaja / stuudio asutaja

Piret Laasik

Piret Laasik

Vinyasa, Yin & rasedate jooga õpetaja / stuudio asutaja

Miks ma teen joogat?
Minu jaoks on jooga kui elustiil mis aitab mul tunda ennast hästi iseenda kehas ja vaimus. Aitab olla parem inimene. Aitab mõista teist inimest tema kerguses ja raskuses. Annab mulle võimaluse märgata elu just siin ja praegu. Arvatakse, et joogaõpetajana oled sa koguaeg täielikus tasakaalus ja harmoonias ning sinu elu on justkui zen-aed. Jah ja ei. Ehk on seda tasakaalu grammivõrra rohkem, kuid see ongi see, mille pärast ma praktiseerin - püüdlus selle tasakaalu ja harmoonia suunas.

Miks ma õpetan joogat?
Võib öelda, et ehk olen olnud, üks nendest, kes on võrdlemisi täpselt ja varakult teadnud, et mis on see, mis ma tahan elus teha. Pärast oma elu esimest joogatundi (olin siis 22 aastane) mõistsin, et kõik ‘see' on minu jaoks, kuigi ma sel hetkel veel ei teadnud, mis ‘see’ täpselt on tundus kõik väga selge ja arusaadav, justkui teadmised, mis olid minu sees aga olin need unustanud. Sealt edasi on kõik väga loomulikult liikunud nii jooga õpetamise kui oma joogastuudio juurde. Mind inspireerib inimkeha võimekus ja näha õpilasi võtmas poose, mida nad ise ka ei uskunud.

Veronika Tugo

Veronika Tugo

Ashtanga Moneky jooga õpetaja

Veronika Tugo

Veronika Tugo

Ashtanga Moneky jooga õpetaja

Miks ma teen joogat?
Ma teen joogat, sest iga kord, kui astun matile, toob see mind koju, iseenda juurde. Mulle meeldib endaga koos olla, kuulata ennast, tunnetada liikumist, mis toimub mu kehas ja vaimus. Mulle meeldib märgata muutuseid enda sees ning just need väikesed sensatsioonid teevad iga tunni eriliseks. Poosides hingan sisse rahu, välja mured ning kahtlused. Jooga ühendab mind iseendaga ning toreda boonusena saan kaasa tervise ja ilu.

Miks ma õpetan joogat?
Mõistan, et alguses võib olla raske leida üles oma õpetaja. Joogat õpetatakse tänapäeval igal pool. Kuidas valida õige tee ja leida inimene, kes ütleb sulle õigeid sõnu? Sõnu, mida sa just sel hetkel vajad. Õpetajat, kes toob sulle näiteid, mis teevad asjad selgeks ja lihtsaks. Mul väga vedas, sest leidsin kohe alguses õiged õpetajad. Tänu neile püsisin valitud teel. Võib olla kellelgi veab ka minuga. Ma õpetan joogat, sest usun, et viis, kuidas mina seda teen ja sõnad, mida mina oskan öelda, võivad avada ukse joogasse veel mõnele inimesele, näiteks sinule.

Iga hommik on uus võimalus. Tee, mis on oluline. Sina oled oluline. Tee, mis on oluline sulle!

City Yoga väärtused

City Yoga on stuudio, kus saavad kokku linnakära ja sisemine rahu, anonüümsus ja personaalsus, valiku rohkus ja isiklik sobivus, keha ja hing, pea ja süda, kaos ja kord, füüsiline ja mitte füüsiline, küsimused ja vastused.